آخرين مطالب
آخرین محصولات
عضویت در خبرنامه
آخرين نظرات سايت
موضوعات
ست دستبند 4 تایی مایا انگشتر استیل پروانه گردنبند زنجیری استیل الماسی
انگشتر مذهبی طلاروس انگشتر بوته گل رز انگشتر استیل شاین
گردنبند استیل شاین قرمز کیف پول 123 گردنبند فروهر اصل

دانلود آهنگ بی کلام موسیقی درمانی | شماره ی ۱۱

حجم = ۶/۴۵ مگابایت | مدت = ۷:۰۱ دقیقه | فرمت فایل = MP3 | کیفیت : ۱۲۸


موسیقی درمانی روشی است در جهت برخی اهداف درمانی که می‌تواند مواردی از جمله تقویت و ساماندهی سلامت روحی و جسمی افراد را به دنبال داشته باشد. به عبارت دیگر از موسیقی درمانی برای بازیافت، نگهداری و تقویت سلامت جسمی و روحی و عاطفی استفاده می‌شود.

 

دانلود با لینک مستقیم :
دانلود آهنگ بی کلام موسیقی درمانی ۱۱

حجم = ۶/۴۵ مگابایت | مدت = ۷:۰۱ دقیقه | فرمت فایل = MP3 | کیفیت : ۱۲۸

 آهنگ بی کلام موسیقی درمانی 10

موسیقی درمانی:

موسیقی درمانی روشی است در جهت برخی اهداف درمانی که می‌تواند مواردی از جمله تقویت و ساماندهی سلامت روحی و جسمی افراد را به دنبال داشته باشد. به عبارت دیگر از موسیقی درمانی برای بازیافت، نگهداری و تقویت سلامت جسمی و روحی و عاطفی استفاده می‌شود.

تاریخچه:
تاریخچه استفاده از موسیقی به عنوان روشی برای درمان به زمان ارسطو و افلاطون باز می‌گردد. از آن زمان به بعد رگه‌هایی از استفاده از اصوات و آهنگها برای درمان بیماریهای مختلف بکار رفته‌است. اما در قرن بیستم فکر رسمی استفاده از موسیقی برای درمان مصدومین جنگ جهانی اول آغاز شد و هر چند استفاده از این روش درمانی با مشکلاتی همراه بود که با قدمهایی که برداشته شد، بتدریج این شاخه درمانی تکامل یافت و انجمنهای متعددی تشکیل گردید. بطوری که در سال ۱۹۴۴ اولین برنامه آموزش موسیقی درمانی در جهان در دانشگاه میشیگان آغاز شد.
در سال ۱۹۵۰ انجمن موسیقی درمانی آغاز به کار کرد. در سال ۱۹۷۱ انجمن موسیقی درمانی آمریکا یا AAMT آغاز به کار کرد. در سال ۱۹۸۵ فدراسیون جهانی موسیقی درمانی در سطح بین‌المللی به ثبت رسید. انجمن موسیقی درمانی ایرانی با اهداف بالا بردن سطح آگاهی افراد از فرآیند موسیقی درمانی و فواید آن و بالا بردن امکانات تخصصی برای استفاده از این شیوه درمانی فعالیت خود را آغاز کرده‌است.

روشهای موسیقی درمانی:
در موسیقی درمانی دو روش اساسی وجود دارد: روش فعال و روش غیر فعال، روش غیر فعال شامل شنیدن موسیقی است که بیماری با گوش دادن و شنیدن موسیقی که در حال نواخته شدن است، مورد درمان قرار می‌گیرد. در این روش بیشترین تأثیر عملکرد در جهت برانگیختن و تأثیر واکنشهای عاطفی و ذهنی است. در حالی که در روش موسیقی درمانی فعال که نواختن، خواندن و حرکات موزون اساس کار است. واکنشهای مختلف عاطفی، ذهنی، جسمی و حرکتی تحریک و برانگیخته می‌شوند. برنامه‌ها و روشهای موسیقی درمانی متنوع و متناسب با نیاز افراد تنظیم و تدارک دیده می‌شود.

کاربرد موسیقی در توانبخشی:
با توجه به این که پردازش موسیقی در مغز در مناطقی متفاوت از مناطق درگیر در ادراک سایر اصوات از جمله گفتار صورت می‌پذیرد امروزه از موسیقی درمانی در توانبخشی ذهنی و جسمی و نیز کمک به رشد دقت شنیداری و بهبود توجه و تمرکز و در نهایت رشد مهارتهای گفتاری استفاده می‌شود. این امر در مورد کودکان مبتلا به اوتیسم و نیز مبتلایان به اختلال یادگیری بیشتر صدق می‌کند.

 

مدیتیشن با موزیک:

یکی از انواع بسیار مشهور و جذاب مدیتیشن‌ها، مدیتیشن با موسیقی ست. این طریقه به ظاهر ساده، دارای ظرافت‌ها و نکات بسیار عمیقی‌ست که برای درک آن، تجارب عملی خود محور لازم می نماید. بسیاری بر این گونه‌ی مدیتیشن از اقسام تمارین تمرکزی‌ست،‌ در حالی که شباهت‌هایی ما بین این قسم و دیگر اقسام ابتدایی مدیتیشن‌ها و تمارین تمرکزی وجود دارد.
روش ارائه شده در این نوشته از تمارین نیمه حرفه‌ای خواهد بود، لذا انجام این روش برای افرادی توصیه می‌شود که تمارین تمرکزی و مدیتیشن‌های ابتدایی را تجربه نموده‌اند.

زمان و مکان مناسب:
بسیاری از بزرگان و طریقت‌های معنوی، زمان مناسب برای مراقبه را سحرگاه می‌دانند. در هنگام طلوع خورشید و سپیده دمان، زمین دارای بیشترین انرژی دریافتی از کهکشان است. شما در زمان‌های گوناگون می‌توانید به تمرین بپردازید، اما هرگز در هنگام خواب آلودگی اقدام به مدیتیشن– از هر نوع – نکنید. مراقبه باید در آگاهی کامل صورت پذیرد.
مکان تمرین نیز دارای اهمیت است. محلی را انتخاب نمایید که در طول مدت مراقبه، ‌رفت و آمد افراد متفرقه و صوت‌های ناهمگون در آن حضور نداشته باشد. دمای فضا را متعادل نگاه دارید، نه سرد و نه بسیار گرم. البسه مناسب و سبک بر تن کنید. حتی‌المقدور از پوشیدن جوراب خودداری کنند. برای خوشبو کردن فضای تمرین می‌توانید از مواد معطر از قبیل عود استفاده نمایید. قبل از شروع مراقبه در صورت تمایل می‌توانید دست‌ها و پاهای خود را با آب سرد بشویید.

موزیک مناسب:
موزیک‌های مدیتیشن را می‌توانید از بازار تهیه نمایید. حتی‌الامکان از آثار بی‌کلام استفاده کنید. در راستای تهیه موزیک مناسب، می‌توانید از سایت‌های معتبر جهانی اینترنت مدد جویید. گروهی از این منابع، اجازه استفاده و ذخیره‌سازی موزیک توسط کاربر را، در حیطه محدودی می‌دهند و نیز می‌توانید موزیک‌های مورد علاقه خود را از روش‌های مناسب خریداری نمایید. موزیک‌های مدیتیشن بسیار شبیه به موزیک‌های لایت هستند. بنابراین از دیدگاه علم موسیقی شاید بتوان آن‌ها را در ردیف موسیقی‌های لایت قرار داد اما هر موسیقی لایت، یک موزیک مدیتیشن نیست. لذا در انتخاب آهنگ و نوع موزیک دقت کنید. موسیقی‌های مخصوص مدیتیشن، صرفاً برای این منظور طراحی و ساخته می‌شوند و اساتید مربوطه در ساخت این قطعات،‌ از اصول مراقبه بهره می‌جویند. در این‌جا نکته‌ای لازم به ذکر است، نوع تمرین ارائه شده در این نوشته، از انواع تمرین‌های ثابت می‌باشد. گروهی از مدیتیشن‌های همراه با موزیک،‌ به صورت فعال و دینامیک صورت می‌گیرند که در این آموزه از بیان آن‌ها خودداری کرده و تنها به نوع ثابت مدیتیشن با موزیک خواهیم پرداخت، لذا در این راستا موزیک‌های مدیتیشن آرام را تهیه نمایید. گروهی از موزیک‌ها دارای کلام است که برای انجام انواع دیگری از مراقبه استفاده می‌شوند و نیز گروهی از مدیتیشن‌ها همراه سخنان استاد یا معلم در هنگام پخش موسیقی صورت می‌گیرد که آن نیز از انواع دیگر مدیتیشن با موزیک محسوب می‌شود.

وضعیت بدنی
وضعیت بدنی برای این مدیتیشن به دو حالت صورت پذیر است. حالت دراز کش ونشسته. در حالت اول یا وضعیت دراز کش، کاملاً بر روی زمین به پشت دراز بکشید. هیچ یک از اعضای بدن را منقبض نکنید. دست ها را در کنار بدن با فاصله قرار دهید و کف دست‌ها را در صورت تمایل به سمت بالا بچرخانید. سر را صاف قرار داده و به سمت چپ یا راست متمایل نکنید. بدن باید کاملاً رها بوده و در هیچ قسمتی انقباض نباشد. دو سمت بدن باید نسبت به هم قرینه باشند. کاملاً طبیعی تنفس کرده و هوای بازدم را ناگهان از ریه‌ها خارج نکنید. تنفس شکمی بسیار مفید است. چشم‌ها را می‌توانید باز نگه‌دارید اما بهتر آن است که به صورت بسته بمانند.
در حالت نشسته، به صورت چهار زانو نشسته و ستون فقرات خود را کاملاً‌ راست نگه‌دارید. دست‌ها را می‌توانید روی زانوها قرار دهید به شرط آن‌که منقبض نباشد و تعادل بدن را بر هم نزنند. چشم‌ها می‌تواند باز، نیمه‌باز یا بسته باشد که حالت بسته بیشتر توصیه می‌شود. تنفس باید طبیعی و حتی‌المقدور شکمی باشد.

مدیتیشن:
پس از آماده‌سازی و قرار گرفتن در وضعیت بدنی مناسب،‌ مراقبه آغاز می‌گردد. مدیتیشن یک تمرکز نیست. مدیتیشن و مراقبه یعنی نظاره‌گر بودن و تنها نظاره‌گر بودن. تنها شنونده موسیقی باشید، هیچ برداشتی نکنید،‌ صرفاً یک بیننده باشید، این اساس مراقبه است. لحظات بسیاری در زندگی، ‌شما نظاره‌گر بودن خالص را تجربه کرده‌اید، فقط و فقط نظاره‌گر،‌ بودن بی‌هیچ آرزو و خواسته‌ای. لذت نظاره‌گر بودن صرف،‌ همان نیرویی‌ست که ما را به سوی گالری‌ها،‌ موزه‌ها،‌ آثار باستانی گذشتگان و …. می‌کشاند. شما باید تنها یک نظاره‌ گر باشید،‌ یک نظاره‌ گر موسیقی در درون شما جریان می‌یابد،‌ بی‌آن‌که تلاشی صورت پذیرد. موزیک‌های مدیتیشن برای بیداری انرژی‌های خفته طراحی شده‌اند، پس اجازه دهید خود موسیقی کار خود را انجام دهد و شما فقط یک شنونده باشید، تنها یک بیننده و نظاره‌ گر. درک احساس نظاره‌گر بودن،‌ تنها از طریق تمرین و ممارست عملی صورت پذیر است. تنها شمایید که می‌توانید این تجربه را به صورت خود محور کسب نمایید. این تجربه غیرقابل انتقال و غیرقابل توصیف است. تجربه دیگران در این راستا هیچ کمکی به شما نخواهد کرد، این تنها یک تجربه شخصی‌ست.
پس به موسیقی توجه نکنید،‌ اجازه دهید موسیقی به شما توجه کند. تلاش نکنید،‌ تمرکز نکنید، فقط یک نظاره‌گر باشید، یک شنونده،‌ فقط یک شنونده که قضاوتی ندارید. قضاوت نکنید،‌به هیچ چیز نچسبید،‌ حتی به موزیکی که از درون شما عبور می‌کند. به چیزی متصل نشوید. اجازه دهید غرق شوید اما به غرق شدن هم نچسبید، مبارزه نکنید. این یک تجربه خارق العاده بوده و تنها با تمرین و ممارست مداوم صورت پذیر است. پس از پایان موزیک به آرامی چشم‌ها را باز کنید. کمی تأمل کنید و سپس به صورت آرام عضلات خود را منبسط و منقبض نمایید و پس از مکثی به آرامی برخیزید. ممکن است پس از تمرین کمی احساس خواب‌آلودگی و رخوت کنید، این کاملاً طبیعی ست. با خواب‌آلودگی خود مبارزه نکنید اما در آگاهی باشید. پس از اندک زمانی،‌ انرژی خودانگیخته،‌ ناگاه در درون شما به فوران خواهد آمد و سرشار از آگاهی خواهید شد.

در پایان نکاتی چند لازم به ذکر می‌نماید:
تمرین مدیتیشن ارائه شده در این نوشته یکی از روش‌های گوناگون مدیتیشن با موزیک بوده و نباید با هیچ یک از مدیتیشن‌ های مشابه درهم آمیخته شود.
این مدیتیشن به صورت کاملاً خود محور است و شما تنها ناظر و مجری آن هستید. می‌توانید این تمرین را به صورت گروهی انجام دهید، اما به یاد داشته باشید قبل و بعد از تمرین از صحبت کردن بی‌رویه و متفرقه با یکدیگر خودداری کنید.
حتی‌المقدور از موزیک مدیتیشن خود در زندگی معمول و در مراحل شبانه روز استفاده نکنید، زیرا ممکن است این احتمال به وجود آید که هنگام تمرین، موزیک شما را به یاد خاطره ای خاص بیاندازد که مسلماً این امر تمرین شما را خدشه‌دار خواهد کرد.

از موزیک مناسب بهره جویید،‌ در این راستا از افراد آشنا با موسیقی مدیتیشن کمک گیرید.
با شکم بسیار پر مدیتیشن نکنید.
همواره نظافت و نظم را قبل و بعد از اتمام تمرین رعایت نمایید.
تنفس خود را به آرامی و با عضلات شکم انجام دهید.
فضای مراقبه را با قرار دادن تصاویر و اشیا آرامش بخش، لذت بخش‌تر کنید.
تمرین مداوم و مستمر را به مرحله اجرا گذارید.

مراقبه ارائه شده از تمارین بسیار ارزشمند در مدیتیشن است. در مراحل بعدی،‌ افراد پس از تبحر در این مراقبه به تمارین حرفه‌ای قدم خواهند گذاشت. در مراقبه‌های پیشرفته‌تر، اصوات طبیعی جایگزین موسیقی ساختگی خواهند شد و در مراحل بعدی، مدیتیتورها به مراقبه سکوت خواهند پرداخت که با تجارب کالبد چهارم و در سکوت مطلق با اصوات جدیدی رو‌به‌رو خواهند شد و پس از آن نیز به مراحل بعدی گام خواهند برداشت. زیباترین صوت دنیا در سکوت نهفته است و آن صرفا یک تجربه ی شخصی‌ست.

موضوع : موزیک, موسیقی بی کلام, موسیقی درمانی
نویسنده :   ,   ۱۸ ديدگاه  ,   تاریخ ارسال : ۲۱ مهر, ۱۳۹۱  , 
   
محصولات فروشگاه عاشقانه سایت الون بوی
انگشتر استیل ورساچ انگشتر استیل lovely
پابند استیل پروانه دستبند قلب رنگی
انگشتر طرح کمربند کیف دستی MK
مینی نگین زن انگشتر طرح توپ مروارید
لیلاگفته :

فشنگ بود دوسش داشتم
ممنون مسعود جان

[پاسخ]

فاطمهگفته :

آهنگش رادوست داشتم واقعا زیبابود.مرسى آقامسعود

[پاسخ]

نازنینگفته :

امروز ظهر شیطان را دیدم!
نشسته بر بساط صبحانه و آرام لقمه برمیداشت…
گفتم: ظهر… شده، هنوز بساط کار خود را پهن نکرده ای؟ بنی آدم نصف روز خود را بی تو گذرانده اند…
… شیطان گفت: خود را بازنشسته کرده ام. پیش از موعد!
گفتم: به راه عدل و انصاف بازگشته ای یا سنگ بندگی خدا به سینه می زنی؟
شیطان گفت: من دیگر آن شیطان توانای سابق نیستم. دیدم انسانها، آنچه را من شبانه به ده ها وسوسه پنهانی انجام میدادم، روزانه به صدها دسیسه آشکارا انجام میدهند. اینان را به شیطان چه نیاز است؟
شیطان در حالی که بساط خود را برمیچید تا در کناری آرام بخوابد، زیر لب گفت: آن روز که خداوند گفت بر آدم و نسل او سجده کن، نمیدانستم که نسل او در زشتی و دروغ و خیانت، تا کجا میتواند فرا رود، و گرنه در برابر آدم به سجده می رفتم و میگفتم که : همانا تو خود پدر منی

[پاسخ]

نازنینگفته :

دوســت داشـتـن‌ات بـا مـن چــه مــی‌کـــنــد در ایـن هـوای ابـری ِ بــی‌بــاران…!

[پاسخ]

نازنینگفته :

من از این خانه ی ابری به خدا سیر شدم
جای خالی تو را دیدم و دلگیر شدم
شبنم از خنده ی خورشید به تنگ آمد و سوخت
من ز هُرم غم سنگین تو تبخیر شدم
روزگاری دل من با تو جوان بود و جوان
تا تو رفتی به خدا پیر شدم پیر شدم
با تو دیروز سفر تا به افق داشت دلم
بی تو امروز ندانسته زمینگیر شدم
شوق آواز سفر بی تو دگر نیست مرا
پَر من ریخته و پای به زنجیر شدم
بی تماشای تو ای آبی دریای وجود
من ز دیدار همه آینه ها سیر شدم
هر روز دلم در غم تو زارتر است

[پاسخ]

نازنینگفته :

امروز آمده و هنوز به یاد دیروزم، بی تاب و بی قرارم، هنوز دارم به عشقت میسوزم
دیروز رفته و دلم کجای کار است ، نمیدانم دلت هنوز به یاد دل من است
میسوزم و میسازم و گله ای ندارم از این لحظه ها ، این تقدیر من است با همین حال و روزم هدر رفت تمام سالها
میدانم فردا می آید و من مثل امروزم ،مثل امروز که در حسرت دیروز نشسته بودم ، مثل دیروز که عاشقت شده بودم ، عاشق شده بودم و از این روزها بی خبر بودم ، نمیدانستم تو میروی ، چقدر من خوش خیال بودم

[پاسخ]

نازنینگفته :

از تپــش هــای قلبم

خواستنت را کــه بگیــرم

می ایســـتد

[پاسخ]

نازنینگفته :

گاهی مجبوری
بغضت رو با ی لیوان اب فرو ببری
و بگی.. . .
. .
.خدا بزرگه

[پاسخ]

نازنینگفته :

رفتــه ای

و مــن هــر روز،

بــه مــوریــانــه هــایــی فکــر مــی کنــم

کــه آهستــه و آرام

گــوشه هــای خیــال ام را مــی جــونــد!

به گــذشـتــه که بــرمــیـگـــردم….

از حـــــــال مــیــروم….!.!

[پاسخ]

نازنینگفته :

هنوز هم وقتی باران می آید تنم را به قطرات باران می سپارم می گویند باران رساناست شاید دستهای من را هم به دستهای تو برساند

[پاسخ]

نازنینگفته :

عبور تو از حوالی چشم های من

تنها اتفاق غیر منتظره ی زندگیم بود

چراکه من

همیشه منتظر نیامدنت بودم … !

[پاسخ]

نازنینگفته :

به گمانم همان وقتی که سرم به عشق گرم بود
زندگی را دستکاری کردند
وگرنه…
نه وقتِ رفتنِ تو بود
نه پایانِ من…

[پاسخ]

فاطمه پاسخ در تاريخ مهر ۲۱ام, ۱۳۹۱ ۱۷:۱۹:

نازنین جان همه ى متن هایى که گذاشتى فوق العاده هستند.
مرسى

[پاسخ]

نازنین پاسخ در تاريخ مهر ۲۱ام, ۱۳۹۱ ۲۱:۳۵:

خواهش میکنم گلم

[پاسخ]

نازنینگفته :

چگونه مهیایِ نبودن ات باشم؟!!
هر بار که با یادِ چشمانت طرف می شوم
همه ام شکست می خورد…

[پاسخ]

نازنینگفته :

با چنگ و دندان من که نه

با نگاه تو باز می شود

گره ای که دلم را به چشمانت بست

[پاسخ]

dokhtar kocholoگفته :

می روی و من پشت سرت آب نمی ریزم…
وقتی هوای رفتن داری دریا هم پشت سرت بریزم برنمیگردی………

[پاسخ]

آزادهگفته :

بی نهایت تشکر تشکر تشکر. عالی .سایتتون معرکه هستش. موفق و شاد باشید

[پاسخ]